روش تمدید کارت هدیه تاریخ گذشته در کوتاهترین زمان ممکن

اخبار عمومی بانکها
358 بازدید
بدون دیدگاه

تمدید کارت هدیه منقضی شده. نحوه تمدید کارت هدیه منقضی شده را فرا بگیرید. چطور کارت هدیه خود را تمدید کنیم؟ نحوه تمدید کارت های هدیه ای که منقضی شده اند.

::شرح این خبر را در ادامه بخوانید::

روش تمدید کارت هدیه تاریخ گذشته در کوتاهترین زمان ممکن

چطور کارت هدیه تاریخ گذشته را تمدید کنیم؟ شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تاریخ انقضا کارت هدیه ای که قبلا دریافت کرده اید تمام و منقضی شده باشد. در این مطلب در الوبانک به شما خواهیم گفت که چطور کارت هدیه منقضی شده خود را تمدید کنید.

 

  • با کارت هدیه منقضی شده چه‌کار کنیم؟

برای استفاده از کارت‌های هدیه‌ای که تاریخ اعتبارشان منقضی شده است، دارنده کارت (کسی که کارت را در اختیار دارد) می‌توان با مراجعه به شعبه بانک صادرکننده کارت هدیه، درخواست صدور کارت المثنی کند. برای این کار بانک ضمن دریافت هزینه صدور کارت جدید، تحت شرایط و ضوابط خاص مجدداً کارت هدیه‌ای با همان مبلغی که در آن وجود داشته است را برای شخص متقاضی صادر می‌کند.

  • شرایط تعویض کارت منقضی شده

برای صدور کارت جدید به‌جای کارت هدیه منقضی شده، احراز هویت دارنده کارت لازم است و می‌بایست توسط بانک صادرکننده کارت هدیه المثنی محرز شود. برابر ضوابط و مقررات مبارزه با پول‌شویی، اطلاعات هویتی فرد متقاضی به همراه مشخصات کارت‌های هدیه صادرشده برای وی، در سامانه‌های بانک ثبت می‌شود تا امکان ردیابی تمامی تراکنش‌های کارت هدیه به‌آسانی میسر باشد.

وام های میلیاردی برخی بانک ها برای پزشکان و متخصصین

  • شرایط صدور کارت هدیه و رمز المثنی

در صورت اعلام مفقودی کارت هدیه و یا رمز کارت از سوی خریدار، کارت المثنی تحت شرایط ذیل صادر می‌شود:
۱. درخواست کتبی
۲. پرداخت هزینه برای صدور کارت المثنی
۳. در صورت عدم وجود ادعایی از سوی اشخاص ثالث، کارت هدیه المثنی با مانده سپرده برای فرد متقاضی صادر می‌شود.
۴. درصورتی‌که مفقودی و درخواست کارت هدیه المثنی توسط فردی غیر از خریدار اعلام شود، به میزان مانده سپرده کارت هدیه اسناد تجاری از متقاضی دریافت و به مدت ۲۴ ماه در آن شعبه نگهداری می‌شود و در صورت عدم وجود ادعا در خصوص مالکیت کارت، اسناد برگشت داده می‌شود.
۵. در صورت مفقودی رمز کارت هدیه، مشتری با مراجعه به هر یک از شعب بانک و تکمیل فرم درخواست، هزینه صدور رمز مجدد که ۵۰۰ تومان است را پرداخت می‌کنند. بانک پس از مدت ۱۰ روز کاری و در صورت عدم وجود مدعی دیگر نسبت به مالکیت کارت هدیه، رمز جدید را صادر می‌کند.

تمدید کارت هدیه منقضی شده

  • چه اشخاصی نمی‌توانند کارت هدیه بخرند؟

۱. اشخاصی که از ارائه اطلاعات یا اسناد موردنیاز خودداری می‌کنند.
۲. دارندگان سابقه چک برگشتی
۳. اشخاصی که به‌حکم مراجع قضائی حق افتتاح حساب در بانک‌ها و موسسات اعتباری را ندارند.
۴. اشخاصی که به‌حکم قضایی حساب آن‌ها در بانک‌ها و موسسات اعتباری مسدود شده است یا به هر دلیل دیگری حق برداشت از حساب را ندارند.
۵. اشخاص حقیقی ایرانی فاقد شماره ملی، اشخاص حقوقی ایرانی فاقد شناسه ملی و اشخاص خارجی (حقیقی و یا حقوقی) فاقد شماره فراگیر اشخاص خارجی.

  • ثبت تراکنش و استرداد کارت هدیه

بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند اطلاعات تراکنش‌های کارت‌های هدیه صادره را مطابق ضوابط مذکور در آیین‌نامه مدت و طرز نگهداری اوراق بازرگانی، اسناد و دفاتر بانک‌ها نگهداری نماید. همچنین جهت استرداد کارت هدیه خریداری‌شده، فقط خریدار اصلی کارت می‌تواند کارت‌های مصرف نشده را به همان شعبه فروشنده، ضمن پرداخت هزینه‌های مربوطه مسترد کند.

نکته: در نظر داشته باشید که در مراقبت از کارت خود بسیار دقت کنید، زیرا کارت هدیه مانند پول نقد است و مفقود شدن آن، کار را برایتان سخت خواهد کرد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
برچسب‌ها: , , , , , , ,

سایتهای پیشنهادی به شما:

مطالب پیشنهادات به شما:
این مقاله را دوست دارید؟ با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید