توضیحات تکمیلی از وام مانا بانک مسکن/ ۱۵۰ میلیون تومان

بانک مسکن
467 بازدید
بدون دیدگاه

بانک مسکن در طرح “وام مانا” وام ۱۵۰ میلیون تومانی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است. وام مانا بانک مسکن

::شرح این خبر را در ادامه بخوانید::

توضیحات تکمیلی از وام مانا بانک مسکن/ ۱۵۰ میلیون تومان

بانک مسکن در طرح “وام مانا” وام ۱۵۰ میلیون تومانی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است.

برای دریافت این وام، مشتریان باید در یکی از شعبه‌های بانک مسکن، سپرده کوتاه مدت عادی با حداقل پنج ماه گذشته داشته باشند.

همچنین باید ۳۰ میلیون تومان در حسابشان واریز کرده باشند. افرادی که از این تسهیلات می‌خواهند استفاده کنند، باید ضامن رسمی داشته باشند و ۲۰ درصد مبلغ وام در ابتدای کار نزد بانک مسدود می‌شود. نرخ سود این وام ۱۷ درصد بوده و حداکثر مدت بازپرداخت برای بخش مسکن ۶۰ ماه و برای بخش غیرمسکن ۲۴ ماه است. مجموع وام و سود آن در این صورت ۲۲۳ میلیون و ۷۳۳ هزار و ۱۸۲ تومان خواهد بود و هر قسط با مبلغ ۳ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۸۸۶ تومان پرداخت می‌شود.

بانک مسکن علاوه بر ارائه تسهیلات تخصصی، انواع وام تکلیفی و غیرتکلیفی، سپرده‌گذاری، خدمات ارزی و ریالی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. همچنین، این بانک در زمینه پرداخت برخی از تسهیلات تکلیفی پیشگام بوده و تاکنون ۷۹۵ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط آن پرداخت شده است.

آیا بانک مسکن برای وام ۱۵۰ میلیون تومانی، پرداخت اقساط ماهیانه الزامی است؟

بله، برای وام ۱۵۰ میلیون تومانی طرح “مانا” بانک مسکن، پرداخت اقساط ماهیانه الزامی است. به طور کلی، هر قسط این وام با مبلغ ۳ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۸۸۶ تومان پرداخت می‌شود و مدت بازپرداخت حداکثر ۶۰ ماه برای بخش مسکن و ۲۴ ماه برای بخش غیرمسکن است. پرداخت به موقع اقساط ماهیانه وام، الزامی است و در صورت عدم پرداخت به موقع، بانک مسکن می‌تواند از ضامنان وام خواستار پرداخت آن شود و در صورتی که قسط‌ها به طور کلی پرداخت نشوند، بانک مسکن می‌تواند مجبور به استفاده از ابزارهای حقوقی برای بازپرداخت وام باشد.

آیا بانک مسکن برای وام‌های دیگری نیز طرح‌های مشابهی دارد؟

بله، بانک مسکن جزو بانک‌هایی است که طرح‌های متنوعی برای ارائه تسهیلات به مشتریان خود ارائه می‌دهد. در طرح‌های تسهیلات مسکن بانک مسکن، به علاوه وام ۱۵۰ میلیون تومانی طرح “مانا”، تسهیلات مسکن متنوعی نظیر وام مسکن، وام‌های ساخت، تهیه زمین، تجدید نظریه وام‌های مسکن، تسهیلات انرژی‌های تجدیدپذیر و … ارائه می‌شود. هر کدام از این طرح‌ها دارای شرایط و محدودیت‌های خاص خود هستند که بر اساس نوع تسهیلات و شرایط آن متفاوت هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره طرح‌های تسهیلات مسکن بانک مسکن، می‌توانید به سایت رسمی این بانک مراجعه کنید یا با شعبه‌های بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

آیا بانک می‌تواند به دلیل تأخیر در پرداخت اقساط،ملک من را تخلیه کند؟

بله، بانک می‌تواند به دلیل تأخیر در پرداخت اقساط، اقدام به تخلیه ملک شما کند. در قرارداد وام، شرایط و مواردی که در صورت تأخیر در پرداخت اقساط به اجرا در می‌آید، ذکر شده است. به طور کلی، بانک‌ها برای محافظت از حقوق خود، اجازه می‌دهند تا در صورت تأخیر در پرداخت اقساط، به روش‌های مختلفی از جمله خودکار تخلیه ملک، دریافت جریمه، افزایش بهره و … اقدام کنند. بنابراین، بهتر است همواره به موقع پرداخت اقساط ماهیانه اقدام کنید تا مشکلاتی برای خودتان به وجود نیاید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۲]
برچسب‌ها: , , , , , , , ,

سایتهای پیشنهادی به شما:

مطالب پیشنهادات به شما:
این مقاله را دوست دارید؟ با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید