نرخ خرید اوراق تسهیلات مسکن کاهش یافت

تسهیلات دولتی
277 بازدید
بدون دیدگاه

نرخ خرید اوراق تسهیلات مسکن کاهش یافت. الوبانک اعلام کرد که قیمت اوراق تسهیلات مسکن کاهشی نسبت به هفته قبل داشته است.

::شرح این خبر را در ادامه بخوانید::

نرخ خرید اوراق تسهیلات مسکن کاهش یافت

الوبانک اعلام کرد که قیمت اوراق تسهیلات مسکن کاهشی نسبت به هفته قبل داشته است. بر اساس آمار اخیر، هر برگ اوراق وام مسکن در مرداد ماه سال گذشته با قیمت ۱۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان و در شهریور نیز با قیمت ۱۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می‌شد. در ماه مهر سال گذشته، قیمت این اوراق ۱۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان بوده است. در سال جاری، قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن ۱۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان است. در ادامه به نرخ خرید اوراق مسکن در شرایط مختلف خواهیم پرداخت.

توضیحات تکمیلی از وام مانا بانک مسکن/ ۱۵۰ میلیون تومان

با توجه به این تغییرات، مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود. برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام، باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری شود که با هزینه ۱۲۴ هزار و ۳۰۰ تومانی، مبلغ ۴۹ میلیون و ۷۲۰هزار تومان را شامل می‌شود. همچنین برای دریافت ۸۰ میلیون تومان وام جعاله، باید ۱۶۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری شود که با هزینه ۱۹ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان، مجموع هزینه خرید اوراق به ۶۹ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند. برای این منظور، باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری شود که با هزینه ۹۹ میلیون و ۴۴۰هزار تومان، همراه با هزینه ۱۹ میلیون و ۸۸ هزار تومانی وام جعاله، مجموع هزینه خرید اوراق به ۱۱۹ میلیون و ۳۲۸ هزار تومان می‌رسد.

نرخ و قیمت هر برگ اوراق وام مسکن
هر برگ اوراق وام مسکن

در سایر استان‌ها، سقف این تسهیلات برای مجردهای با جمعیت بیش از ۲۰۵ هزار نفر و زوج‌هایی با جمعیت بیش از ۵۰ هزار نفر، به ترتیب ۱۶۰ و ۳۲۰ میلیون تومان است. همچنین، سقف این تسهیلات برای مجردهای با جمعیت کمتر از ۲۰۵ هزار نفر و زوج‌هایی با جمعیت کمتر از ۵۰۵ هزار نفر، به ترتیب ۸۰ و ۱۶۰ میلیون تومان است.

لازم به ذکر است که برای دریافت این تسهیلات، متقاضیان باید شرایط خاصی را از جمله داشتن سابقه کار و درآمد ثابت، مراجعه به بانک‌ها و شرکت‌های اعتباری و تکمیل فرم‌های مربوطه را رعایت کنند. همچنین، این تسهیلات از طریق فروش اوراق به صورت اقساطی و با بهره‌ای کمتر از نرخ بازار ارائه می‌شود.

تسهیلات ۲ تا ۴ درصدی بانک گردشگری تا ۲۰۰ میلیون تومان

آیا برای دریافت تسهیلات مسکن، باید دارای سابقه کار باشیم؟

بله، برای دریافت تسهیلات مسکن، علاوه بر شرایط دیگری که باید رعایت شود، داشتن سابقه کار نیز الزامی است. برای مثال، برای دریافت وام مسکن بانک ملت، برای مجردها حداقل سابقه کار یک سال و برای زوج‌ها حداقل سابقه کار دو سال در یکی از موسسات تحت نظارت وزارت کار و امور اجتماعی یا شرکتهای دولتی یا خصوصی مورد تأیید بانک ملت الزامی است. همچنین برای دریافت تسهیلات مسکن بانک ملت، داشتن حداقل درآمد مشخصی نیز الزامی است. شرایط دقیق مربوط به دریافت تسهیلات مسکن بانک ملت و بانک‌ها و شرکت‌های اعتباری دیگر، ممکن است متفاوت باشد و بهتر است برای اطلاعات دقیق تر، به وب سایت هر بانک یا شرکت اعتباری مراجعه کنید.

وام ۸۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
برچسب‌ها: , , , , , , , , , , ,

سایتهای پیشنهادی به شما:

مطالب پیشنهادات به شما:
این مقاله را دوست دارید؟ با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید